Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

5 otázek pro Freda Loimera, charismatického revolucionáře z rakouského Langenlois


 

 

Fred Loimer je jedním z nejrespektovanějších vinařů Rakouska. Jeho vína nastavují nejvyšší standard kvality i osobitosti nejen ve své domovině - oblasti Kamptal, ale i v kontextu vinařství celé Evropy. Vinařství Freda Loimera proslulo také osobitým a citlivým spojením modernistické nadzemní architektury s původními historickými sklepy.

 

 

1) Pamatujete si na Vaše první setkání s nápojem Bohů? Co a kdy spojilo Váš osud s vínem?

 

 

Já jsem se do vinařského prostředí narodil, ale víno mi nevonělo až do mých šestnácti let. Teprve studijní pobyt v Napa Valley v Kalifornii mě skutečně přitáhl do světa vína – byl jsem nadšen takovým profesionálním přístupem k výrobě.

 

 

2) Co Vás na víně nejvíc přitahuje a fascinuje?

 

 

Příběhy, které umí vyprávět o lidech, zemích a historii.

 

 

3) Z čeho Vám v dnešním vinařském světě naskakuje na čele nejvíce vrásek?

 

 

Z pohádek marketingových oddělení výrobců, jimiž je deklarován velmi přirozený způsob výroby - přitom vína, která opouštějí takové provozy, jsou především technická - průmyslová a nudná.

 

 

4) Na jaké jedinečné, nezaměnitelné znaky Vašich vín jste pyšný?

 

 

Na fakt, jak se naše biodynamické způsoby práce projevují v temperamentu vín.

 

 

5) Na pustý ostrov si smíte vzít dvě lahve vína. Jednu z Vaší produkce a jednu od konkurence. Které si vyberete?

 

 

Loimer Dechant 2004 – Pinot Noir a Leflaive Puligny Montrachet – Les Pucelles 2005. Jen doufám, že na tom ostrově půjde pěstovat víno:-)