Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

5 otázek pro pana Martina Kozáka, majitele společnosti Kupmeto


 

 

Ing. Martin Kozák

 

Vlastník a obchodní ředitel společnosti Kupmeto, která dováží široké portfolio zahraničních vín s akcentem na vína francouzská. Na svůj věk disponuje obrovskými znalostmi v oboru a mimořádně citlivým nosem na poměr kvality a ceny vína. Zaměřuje se především na spolupráci s menšími a středními vinaři. Firma je ideálním útočištěm pro ty milovníky vína, kteří za málo peněz požadují hodně špičkové muziky.

 

 

1) Pamatujete si na Vaše první setkání s nápojem Bohů? Co a kdy spojilo Váš osud s vínem?

 

Tak to vím docela přesně: 3. 10. 1990. Na oslavě mých 13. narozenin, shodou okolností v Paříži, jsem za dozoru rodičů dostal "první příděl" francouzského vína. Samozřejmě, že to bylo v době, kdy mezi mé zájmy patřily úplně jiné věci - od autíček (čím dál tím méně) až po spolužačky (čím dál tím více). S vínem se moje profesní cesta začala propojovat až o prakticky celé desetiletí později, na sklonku vysoké školy, kdy dovoz vín z Rumunska byl pro mne zajímavou alternativou letních brigád.

 

 

2) Co Vás na víně nejvíc přitahuje a fascinuje?

 

Nekonečná variabilita a různorodost, škála chutí, odrůd, producentů, regionů, lahví a dovozních firem. Nejednotnost a komplikovanost. Obrovská dynamika vinařského trhu a jeho subjektivita - každý má a hlavně může mít na konkrétní víno svůj vlastní názor. A navíc mi vyhovuje, když produkt, který prodávám, lze popíjet i k večeři - což s obligacemi, jak uznáte, opravdu nejde...

 

 

3) Z čeho Vám v dnešním vinařském světě naskakuje na čele nejvíce vrásek?

 

Ze supermarketů a z klientů, kteří jsou s nabídkou v těchto sítích spokojeni.

 

 

4) Na jaké jedinečné, nezaměnitelné znaky Vašich vín jste pyšný?

 

Výraz terroiru a vinaře. Když víno ochutnávám, okamžitě se mi vybaví obličej jeho tvůrce.

 

 

5) Na pustý ostrov si smíte vzít dvě lahve vína.Jednu z Vaší produkce a jednu od konkurence. Které si vyberete?

 

Budu pragmatik, myslím, že na pustém ostrově ocením spíše pitnou vodu - takže bych si vzal jakékoliv dvě vína v lahvích magnum, těsně před odjezdem na pustý ostrov je vypil a naplnil pitnou vodou.