Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

Doporučená vína pro rok 2006


 

 

Amarone "Cadis" 2003, Valpolicella, Itálie, Cantina di Soave

( prosinec 2006 )


 

Jiskrná černo - rubínová barva, plná až k okraji. Skvělá viskozita. Vůně je přes typicky vysoký obsah alkoholu překvapivě jemná a ve všech složkách harmonicky vyvážená, neustále se ve sklence rozvíjí. Spálená chlebová kůrka, v pozadí povidla, lehká smetanovost, herbální tóny, vše zabalené čokoládou. První vjem bohaté a pobízivé chuti - větvičky jehličnanů, pryskyřičné silice, otevírá se do višní v hořké čokoládě. Charakteristický nahořklý tón doznívá na patře extrémně dlouho, není však vůbec nepříjemný. Aroma obsahuje značný podíl kořenitých těkavých složek jako mentol, lékořice, bonbony Slavia aj. Skvělá stavba lehce nasládlých tříslovin z dubového sudu, značný potenciál k zrání. Lahodná italská specialita lehce uvadající tradice, vyráběná technologií částečného zasušení hroznů, zde v typické a cenově příznivé podobě.

 

Mé hodnocení: 90 bodů

 

 

 

Pinot Noir 2004, Bourgogne AOC, Joel Remy

( listopad 2006 )


 

Typická barva, jiskrná, s ukázkovým vodovým kroužkem na hladině. Výborná stékavost. Velmi komplexní a lákavá vůně s dominancí podhoubí, lanýžů, jehličnanů, smetany, tmavého ovoce (borůvky, ostružiny maliny) a stopou lékořice. Chuť znamenité délky, čistá, lákavě ovocná, se šťavnatou kyselinkou. Dokonale rozteklé tříslo. Sametová kouřovost a známé "lesní tóny" v závěru. Víno neuvěřitelně láká k dalšímu doušku. Na základní apelaci a nízkou cenu vyjímečně kvalitní vyjádření Pinot Noir, které lehce zahanbí i některá z vín klasifikace Premier Cru.

 

Mé hodnocení: 90 bodů

 

 

 

Tannat, Riserva 2004, Riberas del Santa Lucia, Uruguay, Del Pedregal

( říjen 2006 )


 

Jiskrná barva přezrálé ostružiny, výborná viskozita. Opulentní vůně se skvostnou koncentrací červeného bobulového ovoce, doplněná bohatou škálou kořenitých tónů - kávové zrno, karamel, bílá káva, máslo, pryskyřice, pomerančová kůra. Zajímavý herbální nádech - růže, vlhké lesní listí. Vyšší alkohol vína je s masivním buketem v harmonii, je však nutné dodržet správné temperování. Archivací se jednotlivé složky dále rozvinou a spojí. Na patře karamelově oblé, neskutečně komplexní, plné kořenitosti, s velmi dlouhým, hebkým závěrem. Nasládlé, ve struktuře rozteklé tříslo. Víno bude skvěle vyzrávat až po příštích deset let. Exluzivní představitel uruguayské národní odrůdy za velmi příznivou cenu z rodinného vinařství Del Pedregal.

 

Mé hodnocení: 96 - 98 bodů

 

 

 

Chateau Beauchene " Premier Terroir " 2003, Cotes du Rhone

( září 2006 )


 

Plná, jiskrná barva dozrávající višně, dobrá viskozita. Nádherně komplexní, ušlechtilá, delikátně jemná vůně, s likérovou koncentrací tmavého ovoce, zaoblená čokoládovými tóny, vzrušující stopou kávy, mandlí, marcipánu i špetky lékořice. Chuť výtečně balancovaná, komplexní, plná ovocnosti - ostružiny, višně, švestky. Čokoládově zaoblená, půvabně kořenitá, s dokonale integrovanou tříslovinou. Velmi dlouhá dochuť. Skvostné a velmi přitažlivé víno za cenu silně pokulhávající za třídou produktu. (www.kupmeto.cz)

 

Mé hodnocení: 93 bodů