Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

Doporučená vína pro rok 2015


 

 

Riesling 2011 Schoenebourg Grand Cru AOC, Alsasko, Dopff Au Moulin

( prosinec 2015 )

Jiskrná světle zlato-zelenkavá barva. Krásná, typická a nazrálá vůně (ukázkové limetky, růžový grep, po zteplání ananas, med, jen dotek benzínu). Chuť opulentně plná, s již uhlazenými kyselinkami, spíše střední délky. Pěkná ovocnost (sladká jablka, broskve). Nádherné, ale již dosáhlo svého vrcholu, neslibuje další potenciál zrání.

 

Moje hodnocení (degustováno 09/15) : 90 bodů

 

 

 

Rosso di Montalcino 2013 DOC "Le Potazzione", Gorelli

( listopad 2015 )

Světle granátová barva s cihlovým okrajem a solidní jiskrou. Vůni dominují pěkné černé bobuloviny (kyselé ostružiny, višně), podepřené tóny lékořice, hořké čokolády a bylinek. Identické aroma lze nalézt i ve vláčné a hladké chuti střední délky. Přímočaré a velice chutné.

 

Moje hodnocení (degustováno 08/15) : 88 bodů

 

 

 

Ryzlink rýnský 2014, pozdní sběr, Vrbovec-Nad Sklepy, znojemská podoblast, Ampelos

( říjen 2015 )


Hezká a jiskrná zlato-zelenkavá barva. Vůně nádherně "pracuje"-zprvu stydlivá, nabírá záhy na síle a komplexnosti. Kamenitě ovocná (broskve, růžové grepy), s tóny kouře, květového medu a petroleje. Typická, skvostná! V chuti taktéž velmi minerální projev a na moravské víno doslova nadstandardní kyselinka, až zuby trpí. Nádherné nuance citrusů (růžový grep!!) a kyselých zelených jablek, lehký zbytkový cukr dodává vláčnost, aniž by ubíral na svěžesti. Skvostné!

 

Moje hodnocení (degustováno 03/16) : 91 bodů

 

 

 

Pinot Noir / Saint Laurent 2013 "Johann W.", jakostní, Třebívlice - Koskov,
litoměřická podoblast, Zámecké vinařství Třebívlice

( září 2015 )

Lehce opalizující granátová barva. Vůně moderního střihu exponuje třešně, višně, kouř, dotek dubu a závan prašné cesty. Chuť má pěknou strukturu a dobré kyselinky.Švestky, višně v černé čokoládě, výrazný dotek barikového sudu. Ukázka vynikající práce enologa mladého ambiciózního vinařství.

 

Moje hodnocení (degustováno 04/16) : 89 bodů

 

 

 

Lipovina 2013 "Axis", akostné, Tokaj, Slovensko, Tokaj Macík

( srpen 2015 )

Sytě zlatá až slámová barva s dobrou jiskrou. Ve vůni med, květy, meruňková marmeláda, kořenité tóny ořechů až kávy. Velmi zvláštní slaný nástup chuti, lehká svíravost, střední intenzita a délka. Kořenité a chlebnaté, s ovocností kyselých meruněk. Přes vyšší zbytkový cukr nepůsobí ulepeně.

 

Moje hodnocení (degustováno 08/15) : 87 bodů

 

 

 

Chateau La Lagune 2010, Gran Cru Classé, Haut-Médoc AOC

( červenec 2015 )


 

Tmavě višňová barva s dobrou jiskrou a sytým purpurovým meniskem. V jemné, elegantní a atraktivní vůni lze nalézt krásné kávové tóny, karamel, čokoládu, lékořici, višně a brusinky. Chuť má nádherně hedvábnou texturu, víno je již dobře připravené k pití. Převažují kořenité a pálené tóny nad základem šťavnatých brusinek.

 

Moje hodnocení (degustováno 02/15) : 90 bodů

 

 

 

Müller - Thurgau 2014, kabinet, Lovosice - Pod Lovošem, litoměřická pod., Žernosecké vinařství

( červen 2015 )


 

Vodnatá až světle zlatá barva s dobrou jiskrou. Lákavá vůně citrusů a broskví, stejné ovoce naleznete též v decentně kořenité chuti střední intenzity a solidní délky. Svěží, čisté, šťavnaté, veselé - jednoduše lahodné!

 

Moje hodnocení (degustováno 04/15) : 87 bodů

 

 

 

Chianti classico 2012 DOCG, Itálie, Azienda Agricola Monteraponi

( květen 2015 )


 

Světle rubínová barva se standardní jiskrou. Ve vůni se zprvu objevují animální tóny, bylinky, připečená chlebová kůrka, následně třešňová marmeláda, fialkové pastilky a nuance čokolády. Chuť je vláčná, též poměrně animální a pražená, solidně dlouhá. Cherry, bylinky, koření. Lahodné, hotové k pití.

 

Moje hodnocení (degustováno 05/15) : 88 bodů

 

 

 

Aszů 2008, 3 puttonyos, Tokaj, Maďarsko, Chateau Tarcal

( duben 2015 )

 

Medově zlatá barva s dobrou jiskrou. V bohaté vůni lze najít přezrálé žluté ovoce, citrusy, vosk, bílou kávu, oříškový krém a čokoládové pralinky. V chuti je spíše střední intenzity a relativne lehké, neulepené. Sladkost je krásně titrována kyselou koncovkou. Ovocnost je překvapivě poněkud upozaděna, víno staví na kořenitých nuancích nugátu, čokoládových pralinek a vosku. Krásné Tokajské reduktivního typu za příznivou cenu.

 

Moje hodnocení (degustováno 03/15) : 90 bodů

 

 

 

Rulandské šedé 2013, pozdní sběr, Velké Žernoseky, litoměřická pod., Čechy, Žernosecké vinařství

( březen 2015 )


 

Světle zlatá barva s dobrou jiskrou. Typická vůně hrušek a jemných pomerančových tónů s dotekem lískových oříšků. V chuti je střední intenzity i délky, s jemnými kyselinkami, šťavnatě ovocité.

 

Moje hodnocení (degustováno 10/14) : 87 bodů

 

 

 

Faustino I Gran Reserva 2001, Rioja DOC, Bodegas Faustino

( únor 2015 )


 

Hluboká višňovo-černá barva s tenkým cihlovým kroužkem po obvodu. Nádherná a bohatá vůně višní, sušených černých plodů, skořice, kakaa a kávy, přitom ještě ani zdaleka ne plně rozvinutá!V chuti úžasně strukturované hedvábně vyzrálými tříslovinami, plné chuti marmelád z višní a dalších tmavých zahradních plodů, kořeněné tabákem, pečenou chlebovou kůrkou, hořkým kakaovým pudrem. Dlouhé, elegantní, výjimečné a s potenciálem k dalšímu ležení.

 

Moje hodnocení (degustováno 01/15) : 95 bodů

 

 

 

Riesling 2007, Qba, Hochheimer Hölle, Rheingau, Německo, Weingut Franz Künstler

( leden 2015 ) 


 

Nádherná, sytá zlato-zelenkavá barva, dobrá jiskra. Opulentní vůně s překvapivým dotekem dubového dřeva, zralou ovocitostí sladkých jablek, broskví a meruněk, okořeněná notami benzínu a mokré kamenné drtě. Pokusy o partnerství sudu barrique a odrůdy s tak osobitým charakterem, jakou je ryzlink rýnský, bývají ojedinělé a zřídkakdy úspěšné. Neobyčejně mohutné a současně jemné tělo tohoto vína, zrozeného na jednom z nejlepších vinohradů Rheingau však nápor ligninu ustálo a výsledek je opravdu úchvatný. Víno je nyní zjevně ve své optimální formě, jeho živé kyselinky jsou doslova hedvábné. 

 

Moje hodnocení (degustováno 12/14) : 92 bodů