Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

Vína která musíte ochutnat!


 

Teranton 2009, Vrhunsko vino ZGP, Kras, Slovinsko, Vinakras

( říjen 2016 )

 

Velmi temná a hluboká rubínová barva, lehká perlička. Vůně má skoro likérový charakter (káva, mokka, santalové dřevo, bylinky, marmeláda z višní a ostružin, černá čokoláda, pepř, stará Gouda) a neustále se proměňuje. V chuti je víno velmi silné, avšak vláčné a strukturované. První vjem se nese ve znamení bylinek, které záhy vystřídá ovocnost až nasládlá s podtónem skořice, závěr je kořenitý. Krásné víno vynikající délky, nazrálé, s jemnými tříslovinami a dosud živou kyselinkou.

 

Moje hodnocení (degustováno 08/16) : 89 bodů

 

 

 

Modrý Portugal 2013, pozdní sběr, Šepetely - Pod Šepetelským vrchem,
litoměřická podoblast, Zámecké vinařství Třebívlice

( září 2016 )

 

Malinová barva s vodnatým meniskem, slušná jiskra. Ve vůni lze nalézt ostružiny a višně, čokoládu, velice citlivě integrovaný dotek dřeva, jehličí a pryskyřici. Ovocný charakter s postupem času překvapivě zesiluje. V chuti dobré délky dominují kyselkavé lesní plody podpořené dotekem dřeva. Velice pěkná struktura tříslovin, harmonie, lehkost, moderní projev. Skvělá práce třebívlického sklepmistra poprvé probudila můj zájem o tuto odrůdu, která mi dosud mnoho radosti nepřinesla.

 

Moje hodnocení (degustováno 07/16) : 87 bodů

 

 

 

Pinot noir 2014 "Clees", Reserve, Qw, Hammelburger Trautlestal, Franken, G.& R. Baldauf

( srpen 2016)

 

Světle granátová barva s okrajem odstínu čajové růže, dobrá jiskra. Typická ovocnost malin a višní je provázaná s kořenitostí, tóny dubu a závanem prašné polní cesty. I přes vysoký obsah alkoholu působí solidně dlouhá chuť uhlazeným a elegantním dojmem. Převládají pečené, uzené a kořenité tóny, ovocnost vykazuje téměř marmeládový charakter.

 

Moje hodnocení (degustováno 09/16) : 89 bodů

 

 

 

Cuvée 2012 "Premium Selection", Burgenland, Rakousko, Flat Lake Winery
( červenec 2016 )

Tmavě rubínová barva s purpurovým nádechem a tenkým vodovým kroužkem. Ve vůni nový barikový sud, lesní plody (borůvky, ostružiny) a višně, výrazný karamel a vanilka. V chuti hledejte kávu, borůvky, karamel a čokoládu. Víno je velmi hladké, vláčné, zralé třísloviny přesto slibují další potenciál k zrání.

 

Moje hodnocení (degustováno 01/16) : 90 bodů

 

 

 

Svatovavřinecké 2015, rosé, kabinet, Velké Žernoseky - Mariánská, litoměřická podoblast, Žernosecké vinařství

( červen 2016 )

 

Barva čajové růže, dobrá jiskra. Elegantní a komplexní vůně (lesní jahody, maliny, bílý čaj, později květový med). Chuť mazlivá, poměrně dlouho doznívající, s vynikající kyselinkou zaoblenou špetkou zbytkového cukru a čistou chutí zahradního ovoce.

 

Moje hodnocení (degustováno 05/16) : 87 bodů   

 

 

 

Kékfrankos 2013 barrique, Egri, Maďarsko, Egri Korona Borház

( květen 2016 )

 

Atraktivní rubínová barva, dobrá jiskra. V teplé, kořenité vůni lze nalézt ovocné tóny borůvek,
podepřené velmi citlivým dotekem dubu (kakao, čokoláda, karamel) a ostrostí zelené papriky.
Na patře ohromí nádherná kyselost vína, která se tam zabydlí opravdu na dlouho. Kyselé višně, kouř, decentní dotek dřeva se projeví až v závěru. Střední tělo, ale krásná struktura.

 

Moje hodnocení (degustováno 04/16) : 88 bodů

 

 

 

Ryzlink rýnský 2013 Brut "Chateau Bzenec", Morava, Bohemia Sekt

( duben 2016 )

Světle zlatá barva s jiskrou. Vcelku vydatné hrubší perlení a středně trvalá pěna. Pěkná, nazrálá vůně typického ryzlinkového charakteru s ovocností limetek, dotekem petroleje a výraznou stopou prašné cesty v prázdné sklence. Odrůdově příkladné též v poměrně plné, dominantně ovocné a středně dlouhé chuti. Štavnaté citrusy, osvěžující, lahodné.

 

Moje hodnocení (degustováno 06/16) : 88 bodů

 

 

 

Saint Laurent 2009, jakostní, Mělník - Neuberská, mělnická podoblast,
Školní statek Mělník

( březen 2016 )

Nezvykle temná višňová barva, sytá i v okraji, solidní jiskra. V nose se dominantně projevuje dotek dubu (káva, koření, později čokoláda), odrůdový projev je spíše upozaděný, přesto je vůně atraktivní, bez stop stařinky. V chuti je silné a vyrovnané, se stále živou kyselostí a tříslovinou, jež jsou příslibem možného dalšího zrání tohoto vína. Na patře je ovoce více patrné než ve vůni. Koncovka je opět výrazně bariková.

 

Moje hodnocení (degustováno 06/16) : 90 bodů 

 

 

 

Chateau d´Arcole 2011, Saint - Émilion Grand Cru AOC
( únor 2016 )


Pěkná a jiskrná ostružinová barva. Vůně ve sklence dlouho pracuje a pochlubí se tóny višní, rybízu i černých lesních plodů, nakonec pak nádhernou mokka kávou. V chuti je kořenité, plné kávy, čokolády, švestek a višní. Dosud má poměrně pevné třísloviny. Organická produkce.

 

Moje hodnocení (degustováno (03/16) : 90 bodů

 

 

 

Tokaji Aszů 3 puttonyos 2009, Oremus
( leden 2016 )


Jiskrná slámově zlatá barva. Úžasně jemná a čistá vůně meruněk a hrušek, pohlazená medem a tóny čokolády. Chuť harmonie sama s příkladnou rovnováhou cukru a kyselin, vysoce ovocitá (meruňky) a perzistentní.

 

Moje hodnocení (degustováno 12/15) : 94 bodů