Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

Zakletá duše révy...


 

Velké víno je svým způsobem umělecké dílo...Nezrodí se bez obrovského úsilí, zkušenosti, fantazie a špetky štěstí. Jeho povaha je neopakovatelnou, jeho život neuchopitelným, čas jeho největším spojencem... Jen stará, osudem zkoušená, o život těžce bojující réva takové víno plodí. S ubývající silou zoufale stupňuje úsilí otisknout v potomstvo to nejryzejší ze svého charakteru. I bizarně zkroucené dřevo, jehož míza doproudila, může dostat nový smysl bytí, dostane - li se do zručných rukou umělcových. Réva sama se stane uměleckým dílem...

 

Georgij Gerov, bulharský sochař, měl ve své zemi od mládí k vínu blízko. Tam, kde oko vinařovo vidí jen nepotřebný odpad vhodný ke spálení, tuší Georgij zakletou krásu, která v jeho dílně opět ožívá a vypráví nevšední příběhy. Je to jen větrem ošlehaný kmen Mavrudu, nebo sličný kentaur, kouzlem zbavený pohybu, zvěčněný v toku času? Houslistovo umlčené sólo, či rozpukaný tažeň Melniku? Až někdy budete kráčet mezi řádky vinic, mějte oči otevřené!