Ondřej Vrabec byl na základě úspěšně vykonaného konkurzu jmenován interním pedagogem lesní rohu na AMU v Praze!!! V říjnu povede dva koncerty na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka!!! 16. 10. bude slavnostně pokřtěno nové CD Bendova komorního orchestru s nahrávkou virtuózního koncertu pro 2 lesní rohy F. X. Pokorného (O.Vrabec/Hana Sapáková)!!!    

O víně


 

Víno...Vedle vody nejdokonalejší nápoj, na který příroda vlastní patent. Provázel lidské civilizace od kolébky k zániku a ani ta naše se nesnaží býti výjimkou. Ve světě nemá sobě rovného pro rozmanitost vůní, chutí i druhů. Čas vyměřený lidskému životu není bohužel dostatečný k poznání veškerých jeho podob. Ale je tak krásné se o to pokoušet... Stránky o víně jsou zde proto, aby jste po cestě zbytečně nebloudili!

 

 

Nenechte si ujít poutavé reportáže z návštěv nejprogresivnějších českých a zahraničních vinařství (Cesty za vínem).

 

Chcete znát můj názor na konkrétní víno, nebo hledáte dobrý tip na dárek? Na stránkách naleznete seznamy stovek osobně degustovaných vín z celého světa, včetně ohodnocení v profesionálně užívané stobodové škále (Hodnocení vín). Údaje jsou pravidelně doplňovány.

 

Vína se zcela mimořádným poměrem ceny a kvality představuje " Víno měsíce " na titulní straně. Senzorické popisy a fotografie etiket všech vín, vybraných pro tuto rubriku od počátků existence webu, shrnuje článek " Vína, která musíte ochutnat " v sekci Zajímavosti. Tam se také dozvíte, jaké technické zázraky nyní hýbají vinařským světem. Nevšední osobnosti, jejichž životní dráha je spojená s vínem, vtipnou formou poodkrývají zákoutí této symbiózy v rozhovorech, nazvaných " Pět otázek pro...".

 

 

Nejednu příjemnou chvíli, strávenou ve společnosti lahodného moku Vám přeje

 

                                                                                                Váš Ondřej Vrabec